Zarządzanie personelem online – rozwiązaniem odwiecznego problemu

Autor: Kadromierz

7 maja 2018

Przeczytaj w: 2 minuty

Układanie grafików pracy, zarządzanie personelem, przestrzeganie rozkładu czasu pracy, rozliczenia i wiele innych – to wszystko spoczywa na barkach przedsiębiorcy lub działu kadr. Czynności te wiążą się z długimi godzinami albo koniecznością zatrudnienia dodatkowych osób do ich wykonywania. A gdyby można było to obejść i w pojedynkę zarządzać kadrami nawet w rozbudowanym przedsiębiorstwie?

Więcej czasu i pieniędzy na rozwój biznesu

Prowadzenie firmy to wymagające zajęcie. Trzeba nad wszystkim czuwać i trzymać rękę na pulsie, przez co nie pozostaje zbyt wiele czasu na rozwój przedsiębiorstwa. Im więcej obowiązków, tym więcej trzeba ludzi zatrudnić, by móc sprostać wszystkim wyzwaniom, a to z kolei oznacza większe wydatki. Szczególnie dział kadr i płac pochłania spore zasoby firmowego budżetu. Na szczęście dzięki specjalistycznym systemom do zarządzania personelem, można oszczędzić sporo kosztów i jednocześnie zyskać czas, niezbędny do planowania strategii rozwoju przedsiębiorstwa. Większość rzeczy obliczana jest automatycznie na podstawie wprowadzonych danych, a więc czas potrzebny na wszystkie czynności związane z kadrami i płacami, ogranicza się właściwie to wprowadzenia danych. Resztą zadań zajmuje się program. Możesz zaplanować cały miesiąc dla wielu pracowników w zaledwie kilka minut. Ponadto jest to rozwiązanie, pozwalające oszczędzić naprawdę znaczne kwoty w porównaniu z koniecznością zatrudniania osobnego pracownika na to stanowisko.

Masz pewność, że wszystko będzie zgodnie z prawem

Przestrzeganie norm czasu pracy, pamiętanie o obowiązkowych przerwach i dniach wolnych, ustalanie urlopów i wiele innych czynności – łatwo się w tym pogubić. Wystarczy jeden błąd, by od początku planować cały miesiąc, a nieprzestrzeganie ustawowych norm może Cię słono kosztować. Po co ryzykować? System Kadromierz to wygodne narzędzie, które samo dba o to, by wszystkie godziny się zgadzały. To koniec problemów z nieprawidłowo ułożonymi grafikami. Nie musisz martwić się kontrolą z PIP ani tym, że pracownicy zostaną pokrzywdzeni. Sprawdź więcej na Czas-Pracy.pl: Ustny grafik przy pracy zmianowej nie wystarczy

Prosta ewidencja czasu pracy

System dokładnie zlicza, ile godzin spędził dany pracownik w zakładzie. Odnotowywane są spóźnienia, godziny nadliczbowe i ponadwymiarowe oraz ewentualne zmiany w grafiku pracy. Na ich podstawie automatycznie obliczany jest rzeczywisty czas pracy. Zatrudniona osoba musi jedynie potwierdzić w systemie fakt rozpoczęcia i zakończenia pracy.

Obliczanie wynagrodzenia łatwiejsze niż myślisz!

Na zakończenie miesiąca podliczane są wszystkie godziny, dni wolne, urlopy, dodatki itp. i na ich podstawie automatycznie wyliczane jest wynagrodzenie. System nigdy się nie myli, dlatego masz pewność, że wszystkie kwoty będą wyliczone co do grosza, a Ty zapomnisz o problemach z niedopłatami lub nadpłatami.

Kadromierz to uniwersalny, mocno rozbudowany program do tworzenia grafików pracy i prowadzenia ewidencji czasu pracy. To ogromne ułatwienie dla przedsiębiorcy, umożliwiające zarządzanie podwładnymi w nawet bardzo rozbudowanej firmie. Dodatkowo wszystkie dane są zgromadzone w chmurze, co oznacza, że do ewidencji masz dostęp z każdego miejsca, gdzie możesz połączyć się z Internetem.

Zainteresowaliśmy Cię?
Wpisz swój adres e-mail i wypróbuj Kadromierz