Pożegnaj się z ręczną ewidencją czasu pracy.
Wybierz intuicyjną aplikację i zyskaj gotową listę płac w kilku kliknięciach.
14-dniowy okres testowy. Bez podpięcia karty i bez zobowiązań.
Co to jest ewidencja czasu pracy i jakie są jej główne cele?
Ewidencja czasu pracy to dokument z informacjami o godzinach rozpoczęcia i zakończenia pracy wraz ze wszystkimi wymaganymi danymi, m.in.: o pracy w porze nocnej, nieobecnościach i zwolnieniach, nadgodzinach, oraz szczegółach dyżurów. Służy ona do ustalenia odpowiedniego wynagrodzenia pracownika oraz kontroli przestrzegania praw pracowniczych związanych z czasem pracy.
Jakie funkcje oferuje Kadromierz w zakresie ewidencji czasu pracy?
Ewidencja czasu pracy w programie Kadromierz umożliwia szereg możliwości. Oto najważniejsze z nich:
Jak działa elektroniczna ewidencja czasu pracy w programie Kadromierz?
Nasza elektroniczna ewidencja czasu pracy generowana jest automatycznie. Dzieje się za pomocą mierzenia czasu pracy pracowników oraz poprzez elektroniczne wnioski urlopowe. Każdego dnia personel rejestruje swoją obecność po wejściu i wyjściu z pracy, a dane zostają bezpośrednio wczytane do ewidencji czasu pracy. Na podstawie Twojej konfiguracji, wprowadzonych warunków zatrudnienia oraz zgodnie z Kodeksem pracy wszystkie informacje o czasie pracy zostają prawidłowo wypełniane, biorąc pod uwagę godziny nocne czy godziny nadliczbowe 50% i 100%.
Jakie korzyści zapewnia program do ewidencji czasu pracy?
Używając Kadromierza, zautomatyzujesz pracę związaną z prowadzeniem ewidencji czasu pracy. Wszystkie niezbędne dane zostaną wczytane za pomocą jednego kliknięcia myszy. Dzięki temu zarówno Ty, jak i Twoi pracownicy zaoszczędzicie mnóstwo czasu na wykonywanie innych obowiązków. Ponadto elektroniczna ewidencja czasu pracy ograniczy ryzyko powstawania błędów, a możliwość trzymania danych w chmurze – pomoże Ci utrzymać porządek w dokumentacji pracowniczej.
Czy w programie Kadromierz mogę eksportować gotową kartę ewidencji czasu pracy?
Oczywiście, używając Kadromierza, możesz eksportować gotową kartę ewidencji czasu pracy w dowolnym formacie – .xls, .csv, .pdf. Oprócz tego możliwy jest eksport do wielu najpopularniejszych programów kadrowo-płacowych m.in. Comarch czy Enova.
Czy Kadromierz zapewnia bezpieczeństwo danych i prywatność pracowników w zakresie ewidencji czasu pracy?
Tak, dane przechowywane przez system Kadromierz są w pełni bezpieczne i zgodnie z RODO.
Jakie są wymagania techniczne do zainstalowania i uruchomienia systemu Kadromierz do ewidencji czasu pracy?
W przypadku urządzenia z systemem Android minimalnym wymaganiem jest posiadanie go w wersji 8.0. Jeśli natomiast mowa o systemie iOS, to wymagana jest wersja 10.0 lub nowsza. Do uruchomienia aplikacji potrzebny będzie także dostęp do Internetu.
Czy system Kadromierza do ewidencji czasu pracy jest łatwy w obsłudze i czy wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej?
System Kadromierz nie wymaga specjalistycznej wiedzy technicznej, natomiast w razie problemów nasz dział Obsługi klienta z chęcią udzieli rad i wskazówek dotyczących korzystania z systemu.
Jakie są opinie innych użytkowników Kadromierza na temat jego funkcjonalności i skuteczności w zakresie ewidencji czasu pracy?
Użytkownicy cenią ewidencjonowanie godzin pracy, możliwość składania elektronicznych wniosków urlopowych przez pracowników i wiele więcej. Często zwracają uwagę na oszczędność czasu, jaką wprowadza do firmy korzystanie z Kadromierza.
Jakie są sposoby rozliczania czasu pracy pracowników w systemie Kadromierz i jakie raporty i statystyki są dostępne dla pracodawców?
Sposobem rozliczania czasu pracy jest ewidencja czasu pracy, którą można znaleźć w sekcji Karta pracownika. System na bieżąco zbiera informacje dotyczące grafiku pracy, godzin pracy czy kosztów. Raporty i statystyki przedstawiane są w formie wykresów.
Jak rozwiązać ewidencję pracy zdalnej?
Istnieją dwa sposoby ewidencji pracy zdalnej. Jeden polega na stworzeniu osobnej lokalizacji dla pracy zdalnej i w dniach, kiedy pracownik będzie w ten sposób wykonywać swoją pracę, powinien zaplanować ją właśnie na stanowisku pracy zdalnej. Drugi można oznaczyć jako nowy typ urlopu płatnego i w ten sposób nanosić na grafik pracy. Jeśli chodzi o rejestrację obecności, to wówczas aktywujemy opcję rejestracji obecności w aplikacji Kadromierz pracownik.
Czy można wprowadzić pracownikowi dłuższy okres rozliczeniowy?
Tak, aby wprowadzić dłuższy okres rozliczeniowy, należy wybrać sekcję Moja firma, a następnie Warunki zatrudnienia. Dłuższy okres rozliczeniowy ustawisz, klikając Dodaj warunek zatrudnienia. Tam będziesz w stanie zmienić liczbę odpowiadającą okresu rozliczeniowego oraz od kiedy powinien on być obliczany.
Można jakoś oznaczyć, kiedy pracownik rozpoczyna/kończy współpracę, aby poprawnie wyliczyć normę miesięczną?
Tak, można to oznaczyć za pomocą daty zatrudnienia oraz zwolnienia. Zrobisz to poprzez wybranie sekcji Moja firma, a następnie Pracownicy. Po wybraniu opcji edytowania wybierz sekcję
Czy można ustawić limit urlopów? Jeśli tak to, co w sytuacji, kiedy pracownik przekroczy limit?
Tak, można ustawić limit urlopów dla pracowników składających elektroniczne wnioski urlopowe. Po wejściu w sekcję Typy urlopów będziesz w stanie edytować każdy z nich. To właśnie tam ustawisz limit oraz jego jednostkę (dni lub godziny). Jeśli pracownik przekroczy limit, na ekranie pojawi się komunikat o przekroczeniu dostępnych nieobecności.
14-dniowy darmowy okres próbny. Testujesz plan Premium. Nie wymagamy karty.